pattern-1
pattern-1

HAKKIMIZDA

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3 Görsel 4

Başakşehir Yeni Medya Akademi, her yaştan ilgililerinin hem kişisel hem de mesleki gelişmelerine destek olmak amacıyla,

Başakşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında hayata geçirildi.

Türkiye’de bir ilk olan ve medya sektörüne yeni isimler kazandıran merkez bünyesinde sosyal medyadan yeni medya haberciliğine, tasarımdan fotoğrafçılığa, sinemadan animasyona kadar farklı alanlarda eğitimlerinin verildiği 14 akademi bulunuyor. Her biri alanında uzman ve tanınmış eğitmenlerle gerçekleştirilen eğitimler, mülakatlarla seçilen kursiyerlerin hem kişisel gelişimlerini hem de ilgi duydukları alanlarda profesyonel tecrübe kazanmasını sağlıyor. 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun gençliğe ve gençlik yatırımlarına verdiği önemin en önemli göstergelerinden biri olan Başakşehir Yeni Medya Akademi; sadece Başakşehir’den değil,

İstanbul’un farklı ilçelerinin yanı sıra ülkemizin dört bir yanından gelen kursiyerlerine hayallerine giden yolun kapısını açıyor. Ülkemizde pek çok yerel yönetime örnek olan merkezde verilen kapsamlı eğitimlerden bugüne kadar sekiz yüzü aşkın kursiyer faydalanırken, iki yüzden fazla kursiyerin de istihdamına katkı sağlandı.

Başakşehir Yeni Medya Akademi, Kristal Şehir ve Başarı Ödülleri’nde 2022 yılında “Yılın Yenilikçi İletişim Projesi Ödülü”, 2023 yılında ise “Yılın Sürdürülebilir İletişim Projesi Ödülü”ne layık görüldü.