pattern-1
pattern-1

BAŞARILAR

ATAKAN DEMİRBOZAN

ATAKAN DEMİRBOZAN

SİNEMA OKULU

AYHAN YILMAZ

AYHAN YILMAZ

RADYO AKADEMİ

CİHAT ÇELİKDEMİR

CİHAT ÇELİKDEMİR

RADYO AKADEMİ

DERYA BAYRAKTAR

DERYA BAYRAKTAR

RADYO AKADEMİ

ATAKAN DEMİRBOZAN

Atakan Demirbozan sinemayla ilgilenen, aynı zamanda yazarlık ve çizim üzerine uğraşlar gösteren 20 yaşında bir üniversite öğrencisi.

2018 yılında Şifa Sarayı adlı bir deneme kitabı yazdı. Altınbaş üniversitesinde eğitim gördüğü süre 

boyunca Geceleyin, Zamanaşımı, Tütenler ve Sönenler gibi çeşitli deneme filmleri çekerek sinematografisini geliştirdi.

2022 yılında Başakşehir Sinema Okulunun eğitim programına katılarak "Bir Varmış Bir Yokmuş" adlı kısa film projesini hayata geçirdi.

2023 yılında Teneke adlı kısa filmin görüntü yönetmenliğini yaptı. 

AYHAN YILMAZ

Ben Ayhan Yılmaz

25 Ocak 1982 Karabük Safranbolu doğumluyum. Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler lisans mezunuyum.

Yüksek Lisans eğitimimi de Ordu Üniversitesi'nde tamamladım. Bir Kamu kuruluşunda Danışman olarak görev yapmaktayım.

Çocukluk ve gençlik hayalim olan Radyo Programcılığına Başakşehir Belediye Yeni Medya Akademi bünyesinde yer alan Radyo Akademi eğitimi sayesinde kavuşma fırsatını yakaladım. Müzik hayatımda hep vardı. Özel üstadlardan ve müzisyenlerden dersler aldım. En büyük hayalim bunu radyoya taşımak ve insanlara bu şekilde duygularımı paylaşmaktı. Bu da Başakşehir Belediyemiz sayesinde oldu. Radyo Akademi'den 6.dönemde  mezun oldum. 6 hafta süren çok değerli ve özel bir eğitimden sonra Mutluluğun Sesi  Radyo Başakşehir'de yayın yapma fırsatı buldum. 2022 Ocak ayından bu yana her hafta Perşembe günü saat 19.00'da canlı canlı eserleri icra ettiğim "Ayhan ile Gönül Sazım" isimli bir program yapmaktayım.

CİHAT ÇELİKDEMİR

Ben Cihat Çelikdemir

27 Aralık 2000 doğumluyum. İstanbul Topkapı Üniversitesi Tıbbı Görüntüleme Teknikleri mezunuyum.

Çocukluktan beri çok istediğim radyo programcılığına, Başakşehir Belediyesi'nin 7' den 77'ye herkesin hayalini gerçekleştirmesini sağladığı Yeni Medya Akademi içerisindeki Radyo Akademi eğitimleri sayesinde kavuşma fırsatı yakaladım.

Radyo Akademi 6. Dönem Kursiyerlerinden olup 6 Haftalık muhteşem bir eğitim süreci geçirdikten sonra yaklaşık 5.5 ay kadar yine Belediye'nin kendi radyosu olan Mutluluğun Sesi Radyo Başakşehir'de yayın yapma fırsatı buldum.

Burada kendimi iyice geliştirdikten sonra Türkiye'nin en köklü medya gruplarından birine, Number1 Medya grubuna geçiş sürecim oldu. 1 yılı aşkın süredir de Number1 Türk Fm'de yayın yapmaya devam ediyorum.

DERYA BAYRAKTAR

Ben Gülşah Derya Bayraktar

1985 İstanbul doğumluyum. Konya Selçuk üniversitesi Dış Ticaret bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümüne yatay geçiş yaptım ve hem iş hayatıma hemde okul hayatıma devam ettim.

Sosyal medyada Başakşehir Belediyesi Yeni Medya Akademi içerisinde yeralan Radyo Akademi duyurusunu gördüğümde aslında yıllardır yapmak istediğim ancak şartların oluşmadığı Radyo eğitimini alma fırsatına kavuştum.

Radyo Akademi 6. Dönem eğitimlerine mülakat sonrası kabul edildim. Çok yoğun bir ilgi var eğitimlere ve her geçen günde artıyor. Alanında uzman sektörde çalışan radyo ve televizyon programcılarından ders almak bizlere çok şey kattı.

Radyo Akademiden mezun olduktan sonra Radyo Başakşehir Stüdyolarında deneme yayınları yaptık tarihi unutmam Yaklaşık 1 Yıldır Radyo Başakşehir'de Derya ile Bilgisel programını sunmaktayım.Kendini geliştirmek ve yeni projeler üretmek için Başakşehir Belediyesi ve Radyo Başakşehirin kapıları herkese açık .Hayallerinizi gerçekleştirmenin yeri Mutluluğun şehri Başakşehirde.

EMRE AĞIRMAN

EMRE AĞIRMAN

RADYO AKADEMİ

FEYZA ARPACIK

FEYZA ARPACIK

YOUTUBE AKADEMİ

MUHAMMED MUĞLU

MUHAMMED MUĞLU

SİNEMA OKULU

NAZLI MUMAY

NAZLI MUMAY

YOUTUBE AKADEMİ

EMRE AĞIRMAN

27 Ekim 1994 Doğumluyum..

Medya ve iletişim bölümünden ve aynı zamanda kamu yönetimiden mezunum.

Best Fmde kısa bir süre çalışma fırsatim oldu. Daha sonrasında Kanal D ana haber merkezinde muhabir asistanligi görevinde bulundum.

Küçük yaşlardan beri Radyo programcisi olma hayalim vardı. 

Tanıtımlarda gördükten sonra radyo akademi mülakatlarina girerek eğitime katılmaya hak kazandım. Birbirinden değerli duayen isimlerle egitim alıp radyonun kültüründen yayın akışına kadar bir çok şey öğrenerek eğitimi tamamladım. 11. Dönem radyo akademiden mezun olmak benim için büyük mutluluk vericiydi. 

Akademi Bitiminde Alem Fm'de işe başlayarak hayallerime kavuştum.

FEYZA ARPACIK

Merhaba ben Feyza, Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik mezunuyum. Başakşehir Belediyesi Yeni Medya çatısında yer alan YouTube Akademi'den aldığım eğitimler ve sundukları, mesleği mutfağında öğrenme imkanı sayesinde bir müddet Daniska Tv’de Ayaküstü Sohbet adında sokak röportajı çekmeye başladım. 

Bu çalışmalarımız ve belediyemizin de destekleri bana yeni kapılar açtı ve bugün Türkiye’nin en büyük medya kuruluşlarından biri olan Turkuaz Medya’da Sosyal Medya Uzmanlığı yapıyorum.

MUHAMMED MUĞLU

2015 Yılında Volkan Özgümüş ve Ender Mıhlar’ın yazıp yönettiği Sabri ile Medeni adında uzun metraj sinema filminin ana castında Nazif karakteriyle yer aldı.  Ardından sektörün sanat filmleri kapsamında; Sonra(Faruk), Soluk(Aziz), Bir Varmış Bir Yokmuş (Salim), Geceleyin (Bedir) gibi kısa filmlerde yer aldı. 9.Mood Ödül Töreninde Soluk filmiyle Gelecek Vaat Eden Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Özel tiyatro ekiplerinde uzun süre oyunculuk yaptı. Başakşehir Sinema Okulu’nda Yönetmen, Senarist Râşit Çelikezer /Senaryo ve Senaryo ‘da kurgu eğitimi, Koray Sevindi /Post Prodüksiyon, Mehmet Ağababa /Ses Teknikleri, Görkem Katmer/ Görüntü Yönetmenliği eğitimi aldı. Bir çok kamera önü oyunculuk ve medot oyunculuğu atölyelerine ve Workshoplara katılım sağladı. Kendisinin yönetmenliğini yaptığı 'Mürekkep Lekesi' adında bir kısa metraj belgesel filmi ve projesinin hazırlığı süren bir kısa filmi var.

NAZLI MUMAY

Nazlı Mumay 1994 yılında İstanbul'da doğdu. 2016 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sosyoloji lisans bölümünden mezun oldu. 2014-2016 yılları arasında Üniversite Televizyonu'nda haber muhabirliği haber perfore seslendirmeni ve haber spikerliği görevlerini üstlendi. Selçuk Üniversitesi'nde okurken eş zamanlı olarak Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü okudu. Ayrıca Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde Pedagojik ve Formasyon eğitimini tamamladı. Kontv'de haber muhabiri ve haber perfore seslendirmeni olarak çalıştı. Flash Tv haber merkezinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Ayrıca Altus'un teknik ekibi FPA ile de çalışarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılım sağladığı Yenikapı'daki Büyük İstanbul Mitingi'nde muhabir olarak görev aldı. TGRT Haber başta olmak üzere bölgede muhabiri bulunmayan birçok haber kanalına yayın gerçekleştirdi, canlı bağlantılar yaptı. 2018 genel ve 2019 yerel seçimlerde yine Yenikapı'da aynı görevi üstlendi. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde de editör ve muhabir olarak çalışan Mumay, Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Anabilim dalı yüksek lisans eğitimine başladı; 2020 yılında da YouTube Akademi'de eğitim almaya başlayan Nazlı Mumay, eş zamanlı olarak iş hayatında Akşam Gazetesi dijital serviste editör olarak çalıştı. Eğitimin ardından başladığı Albayrak Medya bünyesindeki Tvnet haber kanalında halihazırda editör ve muhabir olarak çalışmaya devam etmektedir.

NESLİHAN KARATAŞ

NESLİHAN KARATAŞ

RADYO AKADEMİ

ÖZLEM BİLGİNER

ÖZLEM BİLGİNER

RADYO AKADEMİ

SELMAN FARGALİ

SELMAN FARGALİ

YOUTUBE AKADEMİ

SÜHA SOMUNCU

SÜHA SOMUNCU

RADYO AKADEMİ

NESLİHAN KARATAŞ

Merhaba ben Neslihan Karataş

Eğitime, çalışmaya ve eğlenceye önem veren ve hayatının her evresinde bu konulara muhakkak zaman ayıran biriyim.

Kişinin ilk önce kendini çok iyi tanıması, sonrasında hedeflerini doğru belirlemesi ve en son olarakta doğru adreste, doğru insanlarla birlikte yol alabilmesi çok önemlidir. İşte benim Yeni Medya Akademi’ deki hikayemde tam olarak bu şekilde başladı, gelişti ve devam ediyor. Eski yıllardan bugüne kadar süren Radyo Programcılığı’na merakım, eğitim ve iş hayatında başarılı olmama rağmen bu merakımdan vazgeçmemem ve Yeni Medya Akademi eğitimleri ile yolumun kesişmesi.

Yeni Medya Akademi eğitimleri kapsamında yer alan, 6 hafta süresince birbirinden kıymetli radyocuların bilgi paylaşımı yaptığı Radyo Akademi eğitimlerine şehir dışından katıldım. Bu harika eğitimin neticesinde; Mutluluğun Sesi Radyo Başakşehir’de 1,5 yıl "Neslihan’ ın Ajandası" isimli programı yaptım ve yeni yayın döneminde farklı bir formatla, Mutluluğun Sesi Radyo Başakşehir’ de dinleyicilerimizle buluşacağım.

ÖZLEM BİLGİNER

20.01.1992 doğumluyum, Orduluyum.

Lise mezunuyum. Aynı zamanda diksiyon,adli kalem ,çocuk gelişimi,aile danışmanlığı eğitimi,yaşam koçluğu,sunuculuk,tiyatro,
YouTube akademi gibi eğitimlerde yer aldım.

Başakşehir Belediyesi Yeni Medya Akademi bünyesinde yer alan "Radyo Akademi'ye" başvuru yaptım. Türkiye’nin önde gelen radyo programcıların bilgisi ve tecrübesiyle, "Mutluluğun Sesi" sloganıyla başlayacak olan Radyo Akademiye başvurdum ve kabul edildim. 6 haftada 6 farklı derste toplamda 36 saatlik eğitim sürecimi tamamladım. Radyo Tarihi ve Podcast, Radyo Programı Yapımcılığı, Radyoda ahaber Teknikleri, Diksiyon, Prodüksiyon Teknikleri ve DJ'lik ile Kurumsal İletişim ve Reklamcılık dersleri ile donanımlı hale geldim. 

Radyo Akademi 1.dönem mezunlarındanım. Eğitim bittikten sonra deneme yayınım kabul edildi. Haftada 1 olmak üzere yayın yapmaya başladım.

Radyo Başakşehir'de bir sene boyunca haftada bir kez "Özlemle Kovala Gelsin" programıyla yayın yaptım. Yine Radyo Başakşehir'de bir sene hafta içi her gün  "Özlem Bilginer ile Mutlu Sabahlar" programıyla yayın yaptım.

Şuan her Perşembe günü "Özlem Bilginer ile Kadının Sesi" programını Radyo Başakşehir dinleyicilerine sunmaktayım.

SELMAN FARGALİ

Ben Selman Fargali, Mısırlıyım. 2004 yılında doğdum ve Marmara üniversitesinde Gazetecilik bölümü öğrencisiyim. 

Küçüklüğümden beri hep bir Gazeteci, Tv Program sunucusu olma hayalim vardı. Lise yıllarında bu hayalimi gerçekleştirmek için nasıl adımlar atmalıyım diye düşünürken Başakşehir Belediyesi Yeni Medya Akademi bünyesinde yer alan "YouTube Akademi" ile tanıştım. 

Eğitimden sonra kendi YouTube kanalımda içerik üretmeye başladım. Ardından Başakşehir Belediyesinde TV Daniska YouTube kanalında içerik üretmeye devam ettim. 

Bu sırada Belediye’nin Radyo eğitimine katıldım, bunun sonucunda  Radyo Başakşehir'de “Gençlerin Dilinden” programını sunmaya başladım. 

Yeni Medya Akademi'de aldığım eğitimlerle Reflections Medya çatısı altındaki, Türkiye’den Arap dünyasına yayın yapan "TR99 Media’da" çalışmaya başladım ve Türkiye ile alakalı Arap dünyasına yönelik içerikler üretmeye başladım. 

Şu an ise "gdh.digital'de" Dış Haberler Editörü ve İçerik Üreticisi olarak görev yapmaktayım

SÜHA SOMUNCU

Ben Hasan Süha Somuncu. 23 Mayıs 1992 doğumluyum.  Trakya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. İstanbul Halk tiyatrosundan oyunculuk eğitimi aldım. Yetişkin ve çocuk tiyatrolarında oynadım. Fiziksel tiyatro eğitimlerine katıldım.

Radyo hep tutkumdu. Yapmak istediğim işim ve hobimdi. Ben sahneden bile çok mikrofonu seviyordum, ama radyo üzerine eğitim alabileceğim bir yer bulamamıştım. 2 yıldır takip ettiğim 7 den 77 ye herkesin hayalini sağladığı Yeni Medya Akademi içerisinde 11. Dönem Radyo Akademiye kabul edildim. 6 haftalık bir eğitim süreci geçirdik. Öğrenciler Belediyenin kendi radyosunda yayın yapabilme fırsatı vardı. 

Gezi formatıyla Radyo Başakşehir'de ilk deneme yayınımı yaptım. 4 aydır Radyo Başakşehir de Süha ile Geziyorum programını sunmaktayım.

ŞEHNAZ EROL

ŞEHNAZ EROL

RADYO AKADEMİ

TUTKU KOCAMAN

TUTKU KOCAMAN

SİNEMA OKULU

YAŞAR BEDİR

YAŞAR BEDİR

RADYO AKADEMİ

ŞEHNAZ EROL

Ben Şehnaz Erol

Fizik Öğretmenliği mezunuyum. Bu kutsal mesleği ifa etmekle birlikte ilgi ve yeteneklerim doğrultusunda 2007 yılında Küçükçekmece Belediyesi ve İTÜ Konservatuarı işbirliğiyle gerçekleşen Öğretmenlerarası Ses Yarışmasında dereceye girmemle başlayan musiki yolculuğum,  Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı Türk Müziği Bölümünden 2018 yılında mezun olmamla devam etti. 

Birçok konserde solist olarak ve Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı Fasıl heyetinde  yer aldım. 2019 yılında Türk Eğitim-Sen Öğretmenler Korosunu kurarak şefliğini yaptım. Burhan Kul Türk Müziği Akademisi Koro Şefliği eğitimi aldım. Anadolu Üniversitesi Radyo ve Tv Programcılığı son sınıftayım. 

Kültür, eğitim ve sanatın merkezi olan Başakşehir'de, Belediyemizin Türkiye'ye kucak açtığı, alanında duayen isimlerle kaliteli eğitimlerin verildiği ,Yeni Medya Akademi içerisinde yer alan Radyo Akademi 6.dönem mezunu olup Ocak 2021 den bugüne Salı günleri saat 16.00 da Türk Müziği konseptli Şehnaz Makamı programını hazırlayıp sunmaktayım. Radyo Başakşehir ailesinin üyesi olmaktan onur ve mutluluk duymaktayım .

TUTKU KOCAMAN

Edirne’de doğdu. Altınbaş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği(İngilizce) bölümünden 2020 yılında mezun oldu. 2022 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisansına devam etmekte. 2017 yılından bu yana özel sektörde çalışmakta; Mağaza Yöneticiliği, Üretim Planlama ve Bütçe Planlama Mühendisliği görevlerinde bulundu. 2022 yılında Başakşehir Sinema Okulunda eğitim alarak mezun oldu. Senaristi, yönetmeni ve yapımcısı olduğu “Özgür” isimli kısa film projesi ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “2023-2 Sayılı Kısa Film Yapım Desteği” aldı. Halen projesini yürütmekte.

YAŞAR BEDİR

Merhaba ben Yaşar Bedir

Mühendislik ve Restorasyon bölümünden ve aynı zamanda İşletme Yönetimi mezunuyum.

Çocukluk’tan beri hayalim olan Radyo Programcılıgına ilk adimımı Başakşehir Belediyesi Yeni Medya Akademi bünyesinde yer alan Radyo Akademi'de attım. Birbirinden kıymetli radyoculardan dersler aldım ve Radyo Başakşehir de yaklaşık 9 ay kadar program yaptım. Şimdi ise Radyo Ekin’de Her Pazar Günü Saat 22:00 ila 24:00 Arasında Program yapmaktayım.